Miksi nimi on Leijonapörssi? Eikö MM-lätkäpörssi olisi osuvampi? Olen pelannut vain Leijonilla ja Suomen vapaapäivät pudottaa tulosta alas, vaikka muuten menee hyvin. Vähän niin kuin rahastuksen makua. Ei mulla muuta. Keksikää parempia pelejä.
Kieltämättä hieman outoa, vaikka teoriassa muiden maiden pelaajat on valittavissa. Siitä tosin rangaistaan.
Itse nimittäin kokeilin kepillä jäätä, nousin järjestelmää vastaan ja otin kokeeksi muutaman Italian pelaajan, mutta ylläpito rankaisi minua heti miinuspisteillä.
Miksi en saa pelata peliä haluamillani pelaajilla?
Leijonapörssi viittaa nimenä Leijonien arvoturnauksiin.
Ja ohjeissa sekä jo etusivulla ennen kirjautumista on mainittu että joukkueen voi kasata kaikista pelaajiata. Lisäksi joukkuetta kasatessa vaihtoehtoina ovat kaikki pelaajat.
Minäkin oon ootellu että koska niitä varsinaisia leijonia tuodaan näytille. Tällä hetkellä vaan pelkkiä jääkiekon pelaajia valittavissa. Jos miltsin saisi laittaa kiinni yhteen naaraaseen ja yhteen urokseen niin voisi syntyä vähitellen kunnon pesue. Mufasa, Simba ja Scar antavat vaan odotella itseään :/